|

37

Říjen 2018 |

man, ve kterém zmínil přínos hasičů na vzniku Československa. Následovalo předání pa-

mětních medailí SH ČMS. Následně byly pamětní stuhou dekorované prapory měst okresu

Žďár nad Sázavou. Za zástupce měst pozdravil starosta Bystřice nad Perštejnem Ing. Karel

Pačiska. Na závěr pozdravil náměstek starosty SH ČMS a starosta KSH Kraje Vysočina

Jan Slámečka.

David Dvořáček

SPORT

BĚH PRO HOSPIC VYNESL 175.000 KČ NA NOVÉ AUTO

Třetího ročníku Běhu pro hospic se zúčastnilo téměř 300 běžců. Běh na podporu vel-

komeziříčského pracoviště Domácího hospice Vysočina vynesl částku 175.000 Kč, kterou

hospic použije na nákup nového auta.

Třetí ročník Běhu pro hospic přišlo v nedělní odpoledne 2. září podpořit rekordních 289

běžců. Stalo se již tradicí, že je pro účastníky běhu zajištěn bohatý doprovodný program.

Pro děti byly připraveny soutěže se sladkou odměnou a tvořivé dílničky. Dospělí mohli

navštívit stánek s výživovým poradenstvím. Zdravé občerstvení a dobrou kávu zajistila

Kavárna a bistro termoska.

Novinkou letošního běhu byla „Louka sedmikrásek“ inspirovaná knížkou Broučci,

v níž Jan Karafiát píše, že v místě, kde zemřel nějaký brouček, vyroste na jaře sedmikráska.

Každý klient z domácí hospicové péče, kterého velkomeziříčské pracoviště doprovázelo

na jeho poslední cestě, zde byl zastoupen jednou sedmikráskou – bílou v případě muže,

s růžovými okraji v případě ženy – s iniciály a datem a místem úmrtí. Tato louka byla umís-

těna v ústraní týpí a lidé sem mohli přijít zavzpomínat a zapálit svíčku za svého blízkého.

Před třetí hodinou rozpohybovala všechny zúčastněné Veronika Čamková, patronka

běhu a mistryně v alpském lyžování. Po rozcvičce proběhlo skupinové focení běžců

Společné foto účastníků. | Foto: Archiv organizátorů