Zpravodaj Město Velká Bíteš

|

Říjen 2016 |

43

chozích dětí jsme si vůbec netroufali odhadnout a trochu se báli, jestli dané kategorie do-

kážeme vůbec naplnit.

Výsledek nám ovšem vyrazil dech. Hned po zahájení registrací na fotbalovém sta-

dionu se začali scházet rodiče se svými ratolestmi a nedočkavě se ptali nás organizátorů,

kdy že a kudy jejich dítka poběží. Nakonec se sešlo na startu celkem 71(!) dětí do 15 let,

které byly rozděleny do čtyř kategorií podle věku. Na startu se sešly dokonce děti narozené

v roce 2015 i 2016, které absolvovaly 250m trať za pomoci svých rodičů. Vyhlášeni na

stupních vítězů byli tři nejrychlejší chlapci a tři nejrychlejší dívky z kategorií děti 0-6 let

(zde bez rozdílu pohlaví), mladší žáci II, mladší žáci I a starší žáci. Každý pak dostal v cíli

medaili a balíček s občerstvením.

I v dospělé kategorii nás potěšil počet závodníků, kterých jsme na startu přivítali

o 11 více než vloni - celkově 58. Za příjemného běžeckého, i když trochu větrného počasí

proťal jako první cílovou pásku Jakub Exner z Pteamu, který svedl velmi zajímavý souboj

o prvenství s nakonec druhým v pořadí - cyklistou Jaroslavem Slámou z Křižanova. Jakub

Exner zvítězil časem 33:10, čímž pokořil traťový rekord, který držel vítěz předchozích

dvou ročníků Ondřej Rosa, o 5 sekund. Na třetím místě, už s větším odstupem, doběhl

Pavel Večeřa z SK Fajťák. Za zmínku stojí také výkon Martina Veleby (ročník 1998),

který prokázal svůj talent celkově 4. místem a vítězstvím v kategorii „Nejlepší Bítešák“.

V ženách zcela smetla konkurenci Barbora Novotná skvělým časem 39:19 a obhájila tak

své loňské vítězství, následovaná Alicí Markovou z proslulého oddílu STS Chvojkovice

Brod. Na třetím místě se umístila „skorobítešačka“ Helena Rakovická z Jestřabí. Prestižní

kategorii o „Nejlepší Bítešačku“ vyhrála Michaela Tuháčková. Že PoHodová devítka pře-

kročila hranice blízkého okolí, dokládá účast závodníků ze vzdálených míst naší vlasti - na

startu jsme přivítali například nadšence z Kroměříže nebo Jablonce nad Nisou!

PoHodová devítka 2016 je za námi. Z pohledu organizátorů mohu říct, že šlo z hlediska

uspořádání o nejnáročnější z dosud proběhlých třech ročníků. Zavedli jsme dětské kate-

gorie, rozšířili kategorie dospělých a připravili další novinky v podobě online registrací

a čipového měření, které se velmi osvědčilo a počítáme s ním i do budoucna. Počet účast-

níků a zejména pak dětí, na kterých byl vidět úžasný zápal a nadšení, nám dokazuje,

že naše úsilí má smysl a dodává nám elán do organizace dalšího ročníku, který bude,

doufejme, zase o kousek lepší než ten letošní.