Konečně tři body za vítězství

thumb logo-spartakus-webSobota 19. října 2019

HC Uherské Hradiště – HC Spartak Velká Bíteš 3 : 6

Po pátečním tréninku, kdy jsme pogratulovali kapitánu týmu Šidákovi M. k narození syna, jsme věděli, že k sobotnímu utkání odjedeme v plném počtu. S dvěma juniory z Moravských Budějovic (Kratochvíl, Konečný) jsme měli tři obrany a čtyři útoky. Po nevydařeném začátku sezóny se začala v mužstvu projevovat částečná nervozita.

Ale tento zápas to měl změnit. Začátek jak z říše snů. Ve 23. vteřině první gól a v páté minutě je to 0:2. Domácí přehráváme a přichází další šance avšak bez užitku. V jedenácté minutě domácí snižují a třetina se dohrává se šancemi na obou stranách, kdy nás podrží Alexa. Na začátku druhé třetiny domácí vyrovnávají, ale vzápětí jejich brankář chybuje při rozehrávce a Florkem jdeme zase my do vedení. Do konce třetiny přidáváme další dva góly (Michálek, Štěpánek) a po dvou třetinách vedeme 2:5. V první minutě poslední třetiny domácí opět snižují a my jsme pod tlakem. Výborný Alexa v brance jim další branku již nedovolí a tak v sedmapadesáté minutě Biolek po Petrčkově přihrávce určuje konečný výsledek zápasu na 3 : 6. První tříbodové vítězství v této sezóně.

Doma hrajeme v pondělí 28. 10. v 17 hodin a to derby s HHK Velké Meziříčí.

Sestava: Alexa (Štourač), Šidák Adam – Dittrich, Novák – Rosendorf, Grman – Konečný
Grmela – Šidák Matěj – Štěpánek, Florek – Biolek – Petrčka,
Pospíšil – Novák Jakub – Michálek, Kratochvíl – Bednář – Trnka

Branky hosté: 00:23 Grmela (Šidák Matěj), 04:52 Petrčka (Biolek, Konečný), 22:33 Florek
(Petrčka, Biolek), 26:26 Michálek (Pospíšil), 30:58 Štěpánek (Šidák Matěj), 56:40 Biolek (Petrčka)

Branky domácí: 10:41 Jurásek (Fridrich, Větříšek), 22:00 Šrenk (Tomešek), 40:54 Červenka (Lažek)