pokračování příště
SPORT
ŽÁKOVSKÝ TURNAJ VE FLORBALu
V sobotu 15. 2. 2014 se ve sportovní hale ve Velké Bíteši uskutečnil desátý ročník tra-
dičního předjarního turnaje žáků ve florbalu o pohár starosty města. Letošního ročníku,
vypsaného pro ročníky 1998 a mladší, se zúčastnilo 5 družstev. Kromě domácích Bítešáků
zde změřili své florbalové schopnosti kluci ze Zastávky, Ivančic a Křižanova, přičemž Za-
stávka měla dva týmy vedené jako I. a II.
Hrálo se podle platných pravidel ČFbU a na jejich porušování již tradičně dohlížel David
Karásek. Kvůli menším rozměrům hřiště se hrálo jen 4+brankař na 2x 10 minut, systémem
jednokolově každý s každým. Body byly udělovány stejně jako v hokeji, za výhru 3 body, za
remízu 1bod, o dalším bodu navíc při nerozhodném stavu měly rozhodovat samostatné ná-
jezdy, avšak na tuto dovednost nakonec nedošlo ani v jednom případě, což je pro napínavou
koncovku zápasu určitě škoda.
Jako první změřili své síly domácí Bítešáci se Zastávkou I. Naši kluci bojovali, ale střelecky se
jimmoc nedařilo, soupeř dobře obsazoval hráče, a když už jsme měli nějaké šance, většina našich
pokusů byla zblokována, anebo je vychytal brankář. Za stavu 0:3 už to vypadalo, že je po zápase, ale
kluci zabojovali a nakonec dokázali snížit na rozdíl jediné branky, ale na vyrovnání už jim nezbyl
čas, a tak první zápas prohráli 2:3.
Ve svémdruhémzápase jsme narazili na týmz Křižanova. Začali jsme velmi dobře, neuplynulo
ještě ani 5 minut hry a po dvou rychlých brankách jsme vedli 2:0. Jenže jakoby tento stav a rychlé
vedení nás ukonejšil, přestali jsme běhat a to byla voda na soupeřův mlýn, začali nás přehrávat, u
odražených míčků byli jako první a to mělo za následek, že jsme o své vedení přišli. Ve druhé po-
lovině druhého poločasu jsme si nepohlídali prostory před brankou a soupeř to potrestal, odskočil
na rozdíl dvou branek a tak zápas i skončil. Dobře rozehraný zápas jsme nakonec prohráli 2:4.
Kluci si byli vědomi, že pokud si nebudou hlídat své hráče, že nemusí vůbec bodovat. Do třetího
zápasu jakoby nastoupil úplně jiný tým. Hráli jsme proti Zastávce II. a už od začátku jsmeměli hru