město Velká Bíteš
|
Únor 2014
30
Vítězně vyšlo z urputného boje družstvo Jeleni. Druhé místo obsadilo družstvo Maserati
a na třetím místě skončilo družstvo Bosonoh 2. První tři družstva kromě věcných cen ob-
držela poháry. Také ostatní družstva byla odměněna věcnými cenami.
Poděkování patří sponzorům turnaje PBS, a.s., Labara, s.r.o., Potraviny Manfood Janda,
Sportbar Klíma, Restaurace U Raušů a Mihal s.r.o.
Tímto turnajem byl zakončen plán akcí ve sportovní hale TJ Spartak v roce 2013.
V roce 2014 uvítá sportovní hala TJ mladé sportovce – florbalisty, kdy dne 15. února ode-
hrají žákovský turnaj ve florbalu (max. ročník 1998). Prezentace bude v 8.30 hodin, turnaj
po rozlosování začne v 9.00 hodin. Pokud by se ještě někdo chtěl zúčastnit tohoto turnaje,
může se přihlásit na tel. č. 737 743 444.
Za TJ Spartak Hana Holíková
BÍTEŠŠTÍ DVANÁCTIBOJAŘI SE SETKALI „NA KUŽELCE“
Novoroční posezení u kuželek. I tak by se dala pojmenovat třetí disciplína bíteš-
ského dvanáctiboje. Protože nám běžkařská sezóna zatím nepřeje, uchýlili jsme se
k soutěži, která původně byla zařazena na pozdější termín. Na programu byl bowling.
Disciplína, u které není potřeba se převléci do sportovního úboru, se u soutěžících
setkala s nadšením. V příjemné novoroční atmosféře byl přeci jen cítit správný spor-
tovní náboj. Vždyť se rozdělovaly další body, a tak i pouhá házení koulí vyžadovala
maximální soustředění, protože každý hod se počítal.
Soutěžilo se ve třech kolech, a jak asi tušíte, vyhrál ten, kdo naházel v součtu nej-
větší počet bodů. Bylo zajímavé sledovat, jak se každý nejprve pere s nevyzpytatel-
nou dráhou, poté zkouší nalézt právě tu svoji ideální hmotnost bowlingového náčiní,
které mu nejlépe sedne do ruky, v hlavě promýšlí taktiku a učí se ze svých předcho-
zích hodů.
Nejpřesnější ruku měl Standa Mička, který tuto disciplínu vyhrál součtem bodů
368 a výrazně si pomohl do průběžného hodnocení. V ženské kategorii si první místo
vykoulela Hanka Macholová se ziskem 312 bodů, vyhrála tak svou druhou disciplínu.
V průběžném pořadí v mužské kategorii nepatrně navýšil svůj náskok před ostatními